Wybierz swój sklep:

Z myślą o Klubowiczach organizujemy różnego rodzaju atrakcje w Kuchni Spotkań, gdzie czekają ciekawi goście, masa atrakcji, wiedzy i przede wszystkim - dobra zabawa.

warsztaty
z crazy NAUKA

Termin warsztatów
12 i 13 grudnia

Zdjęcie z warsztatów

Kuchenne laboratorium

Crazy Nauka udowadnia, że nauka to nie tylko nudne regułki, ale i fascynujące zjawiska, które otaczają nas każdego dnia. Największym laboratorium jest kuchnia, gdzie znajdzie się nie tylko masa na ciasto, ale i masa chemicznych reakcji. Zrezygnowaliśmy z kombinezonów na rzecz fartuchów, menzurki zostały zastąpione przez szklanki, naukowców wymieniliśmy na parę uśmiechniętych i wygadanych pasjonatów, a naukę zamieniliśmy w zabawę!

Pod okiem swoich opiekunów, Kuchnię Spotkań odwiedzili najmłodsi, którzy z zaciekawieniem i z wypiekami na twarzy brali udział w każdym eksperymencie. Kolorowe ciecze, lakmusowe papierki i żadnych definicji na pamięć. Nie mogło zabraknąć także wałkowania, przyprawiania i wreszcie gotowania, podczas którego dzieci poznały wzór na dobrą zabawę i smaczny posiłek.


warsztaty z grupą
teatralną klancyk

Termin warsztatów
1, 2 i 8 grudnia

Zdjęcie z warsztatów

Warsztat bez scenariusza

Na spotkaniu z grupą aktorów teatru improwizowanego Klancyk uczestnicy dali się ponieść sztuce improwizacji i uwolnili nieznane dotychczas pokłady wyobraźni. Na warsztatach nie zabrakło kreatywnych ćwiczeń i zadań, ale przede wszystkim śmiechu, który połączył nieznaną dotąd sobie grupę ludzi. Na czym polega gra dwugłowego eksperta, a czym jest malapropizm? Dowiecie się tego z naszej relacji wideo!

Po tych zabawach nasza ekipa była już zgrana i Klubowicze mogli przystąpić do gotowania. Nie było czasu na skomplikowane menu, ponieważ kuchennymi przepisami również zawładnęła twórcza improwizacja. W końcu nieraz się zdarza, że wnętrze naszej lodówki zmusza nas do wymyślania nowych potraw. Pomoc aktorów teatralnych natchnęła uczestników do oryginalnych kreacji, a my zobaczyliśmy na blatach kuchennych prawdziwą sztukę kulinarną.


warsztaty
z Handimanią

Termin warsztatów
5 i 6 grudnia

Zdjęcie z warsztatów

Pracownia rękodzieła

Niecałe trzy tygodnie przed Świętami odwiedził nas duet Handimania, znany z tego, że potrafi wyczarować coś pięknego mając do dyspozycji kartony, kleje, nitki i nożyczki. Postanowiliśmy, że Kuchnia Spotkań zamieni się na chwilę w centrum wytwarzania rękodzieł, gdzie Klubowicze własnoręcznie stworzą wspaniałe świąteczne dekoracje, a także drobne upominki dla swoich bliskich.

Uczestnicy dowiedzieli się, że przy odrobinie pomysłowości nawet stary durszlak może zamienić się w wyjątkowy prezent. Kartonowe choinki choć nie pachniały lasem, to sprawiły wszystkim Klubowiczom sporo radości. Największą atrakcją było własnoręczne dzierganie komina na rękach, który miał być ciepłym upominkiem na zimne dni.


kuchnia
zagadek

Termin warsztatów
25, 26 i 27 listopada

Zdjęcie z warsztatów

Wyjątkowo tajemnicze warsztaty

Naszą kuchnię odwiedził Dom Zagadek, który postanowił, że tym razem gotowanie będzie jedną wielką tajemnicą. Przepis, składniki, proporcje? Wszystko czekało na Klubowiczów w kuferku, tylko… jak się do niego dostać?

Droga do pełnego przepisu wiodła przez łamigłówki i zadania. Uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością i detektywistycznym podejściem, aby rozwiązać kulinarną zagadkę i dotrzeć do zaginionych składników. Kolejne wskazówki i poszlaki naprowadziły ich na trop sekretnego przepisu. Wspólnymi siłami udało im się rozwikłać najsmaczniejszą tajemnicę XXI wieku i stworzyć danie nie z tego świata.


finał turnieju
gier planszowych

Termin turnieju
27 listopada

Zdjęcie z warsztatów

Finałowa rozgrywka

Pamiętacie naszą grę planszową „Dom Przyjazny dla Planety”? 27 listopada w Kuchni Spotkań IKEA odbył się finał Turnieju Gier Planszowych, gdzie zawodnicy stanęli ze sobą oko w oko, by sięgnąć po tytuł Mistrza Planszówek. Droga do finału nie była prosta, najpierw trzeba było przejść eliminacje, które odbywały się w sklepach IKEA w całej Polsce. Ostateczne starcie zgromadziło 25 zawodników, wraz z nimi stawiły się ich rodziny i przyjaciele, którzy zagrzewali ich do walki.

Oprócz finałowej gry na naszych gości czekały warsztaty kulinarne, podczas których wraz z kucharzem mogli przygotować smakołyki dla pozostałych uczestników. Spod ręki mistrza i jego pomocników wyszły między innymi babeczki z łososiem, przekąski z cukinii, a na deser pyszny, czekoladowy mus.

Odwiedzili nas również autorzy gry – Adam Kwapiński oraz Mateusz Zaród, którzy osobiście pogratulowali zwycięzcom. Każdy z uczestników opracował swoją strategię: oszczędzanie prądu lub inwestowanie w dobry sprzęt. Ale nad każdą dobrą taktyką w grach planszowych króluje ponad wszystko #zabawymoc. Najlepszymi strategami okazały się panie. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Sałbut, drugie miejsce przypadło Angelice Mendakiewicz, a trzecie pudło na podium zajęła Laura Dzieniewicz. Gratulujemy!


Kuchnia Spotkań
z Beatą Tyszkiewicz

Termin warsztatów
3 listopada

Zdjęcie z warsztatów

Z Damą w kuchni

Beatę Tyszkiewicz mieliśmy okazję gościć w Kuchni Spotkań IKEA 3 listopada, kiedy poprowadziła warsztaty kulinarne inspirowane jej domowymi przysmakami. Pani Beata traktuje gotowanie jako okazję do spotkania ze znajomymi. Posiłek musi być prosty w przygotowaniu, aby gospodyni miała czas na rozmowę z gośćmi. Klubowicze IKEA FAMILY mieli okazje pomóc aktorce przy przygotowaniu jej specjałów, a także przy serniku, na temat którego krążą już legendy wśród znajomych Pani Beaty.

Przepisy i sposoby na dania #poswojemu Beaty Tyszkiewicz znalazły się w niedawno wydanej książce kucharskiej „Bajaderka”.Chciałbyś wziąć udział w organizowanych przez IKEA warsztatach? Upewnij się, że subskrybujesz nasz biuletyn, dzięki któremu otrzymasz zaproszenie.

Zgodę na komunikację sprawdzisz w swoim profilu po zalogowaniu. Jeżeli nie jesteś Klubowiczem, dołącz do nas i odwiedź nas na jednym z warsztatów.


Czekamy na Ciebie w Kuchni Spotkań IKEA!