Wybierz swój sklep:

Galeria konkursowa

MILENA MALISZEWSKA

 konkurs zakończony (2)

Zdjęcie galerii
   Dobry projekt, opiera się na dobrych założeniach, które spełnią moje potrzeby. Obecna kuchnia została zanalizowana pod kątem tego, co w niej lubię, a co chciałabym zmienić. Pomieszczenie jest trudne. Niecałe 6m2 i dwie otwarte ściany. Przegląd katalogów oraz strony internetowej IKEA podsunął wiele wskazówek i ciekawych pomysłów. Jedno jest pewne - kuchnia ma być praktyczna!
Zdjęcie galerii
   IKEA HOME PLANNER pomógł przełożyć założenia na konkretny projekt. Naniesione na plan wymiary pomieszczenia, pomogły dopasować odpowiednie szafki. Wizualizacje 3D dobrać odpowiednie fronty i kolory w kuchni. Bardzo pomocna okazała się funkcja wyboru i wizualizacji wyposażenia wewnętrznego szafek. Wydruk oraz wycena zastosowanych elementów pozwala kontrolować koszty i ułatwi zakupy w sklepie IKEA.
Zdjęcie galerii
   Zależało mi na tym, aby w kuchni było jak najmniej szafek wiszących, a te które będą mają być poziome. Określiłam jakie rzeczy mam/chcę mieć w kuchni i jaki będzie najlepszy sposób na ich przechowywanie. Odpowiednie wyposażenie wewnętrzne szafek (karuzela!), szuflady i szafki typu cargo powiększyły dostępną przestrzeń. Dzięki temu, na wszystko znalazło się miejsce, ale szafek jest tylko tyle, ile potrzeba.
Zdjęcie galerii
   Kuchnia jest widoczna z każdego punktu mieszkania. Chciałam, by stanowiła z nim spójną całość. Meble nawiązują do kolorystyki i stylistki mebli w salonie. Blat kuchenny harmonizuje z czarnymi blatami w pokoju. Białe, lakierowane meble komponują się z regałami. Szklane fronty i metalowe relingi współgrają z akcesoriami Droppar. Ściana widoczna z przedpokoju jest minimalistyczna - sprawia wrażenie głębi i przestrzeni. Szafka na granicy salon-kuchnia w kolorze biały mat nie odróżnia się od ściany.
Zdjęcie galerii
   Przestawienie lodówki w niewykorzystany narożnik pozwoliło powiększyć blat roboczy i przestrzeń do przechowywania. Zależało mi na oddzieleniu kuchni od salonu. Tę funkcję idealnie spełnia wysoka szafka, która pomieści też dużo rzeczy, ale nie zabierze światła słonecznego. Całość jest prosta, ale nie jest nudna i doskonale komponuje się z resztą mieszkania. W dużej kuchni jest dużo miejsca na dużo rzeczy, ale znaleźć dużo miejsca w małej kuchni... to tylko IKEA METOD!

Komentarz IKEA FAMILY:

  Autorka postawiła na nowoczesne wnętrze. Dominuje biel i czerń, tylko miejscami ustępując stalowym dodatkom. Na stosunkowo małej powierzchni niczego nie mogło zabraknąć. Doskonale wykorzystany każdy centymetr. Takie rozwiązania bardzo nam się podobają.
Komentarze klubowiczów IKEA FAMILY:
 JUSTYNA LEWANDOWSKA28.07.2014
plus za super opis i plan rozmieszczenia wewnątrz szafek :) widzę, że wszystko solidnie przemyślane i zaplanowane :) powodzenia!
 MILENA MALISZEWSKA04.08.2014
Dziękuje. Konsekwentne przeniesienie stylistki pokoju (biel, czerń, metal, proste formy, niezabudowane ściany) na i tak już niewielką kuchnię wymagało dokładnego zaplanowania każdego szczegółu. Akcesoria kuchenne i tak już są dobrane pod pokój (m.in. seria Tickar, Droppar, metalowe podkładki), więc tylko kuchnia odstaje od przyjętego stylu. Nowy projekt dodaje jej jeszcze funkcjonalności ;)
 LIDIA MIELCAREK04.08.2014
BARDZO PRZECIĘTNA KUCHNIA.
 MILENA MALISZEWSKA05.08.2014
Kuchnia to specyficzne miejsce, którego piękno tkwi w funkcjonalności.
 ZASADA KATARZYNA13.08.2014
Przeprowadzając kolejne konkursy należałoby konkretnie sprecyzować kryteria przyznawania nagród.Po konkursie METOD można wywnioskować, że przyznawane były nagrody w kategorii:najlepsza prezentacja graficzna,najlepsze zdjęcie,najlepsze zdjęcia znalezione w internacie.A co z projektami pokazującymi oryginalne rozwiązania, dobrze zaplanowane wnętrza w pełni wykorzystujące przestrzeń, projekty zaaranżowane funkcjonalnie i spójne?Projekty, które pokazywały układ kuchni i pomysł na jej aranżację.
 PAULINA NOWICKA PIANKA14.08.2014
W tym projekcie podoba mi się to że Pani wszystko dokładnie rozplanowała - tutaj talerze, tu przyprawy, tu sucha żywność. Robiłam dokładnie to samo przy projektowaniu swojej kuchni, szkoda że nie pomyślałam aby to dodać do swoich projektów :)) Myślę że w tym przypadku przyznanie nagrody jest uzasadnione, bo widać że włożyła Pani dużo pracy w projekt swojej kuchni i dobrze go przemyślała.