Wybierz swój sklep:

Z wizytą u klubowiczów


Ulubiony koc, zapach pieczonego ciasta czy długie wieczorne rozmowy w kuchni sprawiają, że miejsce, w którym spędzamy czas, staje się bliskie sercu. Czym jest dla Ciebie dom?

#

Dom jest dla mnie i moich bliskich miejscem odpoczynku po długim i wyczerpującym tygodniu pracy. Jest jak prywatny azyl, który daje spokój i bezpieczeństwo. W weekend czujemy się tutaj trochę jak na wakacjach, ciesząc się każdą chwilą. Światło w naszym domu jest niezwykłe, żeby to poczuć najlepiej spędzić u nas cały dzień (śmiech). Rano słońce zagląda do sypialni i do kuchni, w południe zaczyna oświetlać salon, zaś wieczorem, tuż przed zachodem słońca, cały dom wypełnia się ciepłym światłem. Taka dobra aura sprawia, że chyba każdy, kto nas odwiedza, czuje się tu dobrze.

Dobrze dobrane kolory i miłe dla oka detale sprawiają, że przebywanie w domu nie męczy.

Czy myślisz, że wystrój domu wpływa na samopoczucie domowników?

Zdecydowanie tak! Dzięki kolorom i osobistym dodatkom możemy w domu znaleźć poczucie bezpieczeństwa i całkowity relaks, w spokoju zebrać myśli po intensywnym dniu. Dobrze dobrane kolory i miłe dla oka detale sprawiają, że przebywanie w domu nie męczy, ale zapewnia uspokojenie. Nie powiedziałabym, że urządziliśmy nasze mieszkanie minimalistycznie, cenimy jednak ład i porządek. Lubimy, kiedy wszystko jest na swoim miejscu a jednocześnie pod ręką. Dzięki temu w domu nie ma poczucia bałaganu i zawsze jesteśmy gotowi na chwilę majsterkowania, gotowanie czy zabawę z dzieckiem.

Opowiedz proszę o kolorach, którymi otaczasz się w domu. Czy są dla Ciebie ważne?

Nasz dom to mieszkanie z historią. Przed nami mieszkało tu kilka rodzin, więc łatwo domyślić się, że kilka lat temu nie wyglądało ono tak jak obecnie. Róże na ścianach, zielenie i wściekły pomarańcz zamieniliśmy na przełamaną biel i szarość. W przedpokoju i w kuchni położyliśmy czarno-białe kafle, w salonie i sypialni z kolei zostawiliśmy oryginalną drewnianą podłogę. Choć kolory są klasyczne, sporo czasu poświęciliśmy na dobór odpowiednich odcieni ścian. Dzięki temu wszystko utrzymane jest w stonowanej kolorystyce i jest świetną bazą do sezonowych zmian.


Wszystko utrzymane jest w stonowanej kolorystyce i jest świetną bazą do sezonowych zmian.

Wasze mieszkanie utrzymane jest w jasnych, neutralnych barwach, dzięki czemu łatwo nadać mu nowy charakter. Lubisz zmieniać domowe aranżacje?

Bardzo! Impulsem do takich przemian są święta czy zmiany pór roku. Traktuję ten czas jako świetną okazję do zabawy kolorami. Zimą zwykle pojawia się tutaj sporo czerwonych akcentów, pasujących do dekoracji choinki. Na Wielkanoc stawiamy z kolei na odcienie żółci i świeżej zieleni. O każdej porze roku dbamy o to, by w domu były świeże kwiaty, przez co mieszkanie sprawia wrażenie odmienionego.


Wszystko utrzymane jest w stonowanej kolorystyce i jest świetną bazą do sezonowych zmian.

Ładne wnętrze Ładne wnętrze

Czy zmiana pór roku jest dla Twojej rodziny impulsem do sezonowych porządków?

Nasze mieszkanie, choć nie jest wcale takie małe, cały czas wydaje nam się nieco za ciasne. Każdy nowy sprzęt czy większe zakupy wymagają od nas zmiany i odpowiedniego przygotowania. Można powiedzieć, że porządki trwają u nas niemal cały czas. Natomiast święta i zmiany pór roku to zawsze powód do tego, by zaangażować całą rodzinę do zabawy w ozdabianie mieszkania sezonowymi dodatkami.

A jak przygotowujecie się do nowego sezonu?

Oprócz wprowadzania dekoracji odświeżających wnętrze, istotna jest dla nas wymiana garderoby na wiosenną. Chowamy ciepłe swetry i szaliki, a na pierwszy plan w szafach wysuwają się wiosenne płaszcze, które z czasem zamieniamy na topy, krótkie spodenki i stroje kąpielowe. Od dłuższego czasu planuję uszyć specjalne worki na buty, aby w estetyczny sposób móc je przechowywać na półkach do następnego sezonu. Mam nadzieję, że uda mi się to już niedługo. Powoli zaczynamy też myśleć o balkonie, który po zimie będzie wymagał ogrodniczych porządków. Póki co, skupiamy się na roślinach w domu.

Rośliny w naszym domu muszą być odpowiednio odporne albo… sztuczne.

Jakie dodatki pozwalają wpuścić nieco wiosny do domu?

Z pewnością pierwsze wiosenne kwiaty dają nam sygnał, że wiosna jest tuż-tuż. Kiedy tylko pojawiają się w sklepach żonkile, natychmiast mamy je w domu! Uwielbiam tulipany, hiacynty, krokusy, bo dzięki nim czuć pierwsze powiewy wiosny, pomimo że czasem za oknem zupełnie tego nie widać. Bardzo lubimy zieleń roślin i żywe barwy ciętych kwiatów. Nie mamy za to dobrej ręki do roślin doniczkowych. Czasem zapominamy je podlać, zdarza się, że wyjeżdżamy na dłużej akurat wtedy, kiedy w mieście panują afrykańskie upały. Rośliny w naszym domu muszą być odpowiednio odporne albo… sztuczne. Dlatego na przykład w dość ciemnym przedpokoju mamy sztuczne goździki, które wyglądają cały czas jak żywe! Sposobem na szybką i ciekawą zmianę w domu jest też wymiana zasłon czy poduszek. Te w żywszych barwach potrafią w ciekawy sposób przełamać nasze przyzwyczajenia w wystroju domu i dodać energii.

Opowiedz proszę o ulubionych wiosennych dekoracjach.

Mimo zamiłowania do szarości, od czasu do czasu lubimy wprowadzić mocniejszy element kolorystyczny w naszym domu. Na pierwszy rzut oka niektóre dodatki wydają się bardzo odważne, zwłaszcza kiedy oglądamy je na sklepowych półkach. Kiedy pojawiają się w domu, zaczynają żyć własnym życiem, świetnie komponując się z pozostałymi sprzętami. Zasłony i haftowane poduszki w salonie są bez wątpienia najmocniejszymi akcentami. Przełamują naszą ulubioną paletę szarości, dodając radości i kolorów. Zastępują nieco słońce, którego bardzo nam nadal brakuje. Salon jest u nas miejscem rodzinnych wydarzeń, codziennych rozmów, wspólnych posiłków. W tej przestrzeni spędzamy wspólnie najwięcej czasu, dlatego przyjemnie jest wprowadzać tutaj sezonowe dekoracje.


Nasze mieszkanie, choć nie jest wcale takie małe, cały czas wydaje nam się nieco za ciasne.

Na koniec zdradź proszę, jakie domowe zmiany planujecie w najbliższym czasie?

Wiosną z pewnością czekają nas całe dnie pracy w ogrodzie i przygotowanie tam letniego tarasu z sezonowym zadaszeniem. Na balkonie pojawią się kwitnące rośliny. Czekamy, aż zazieleni się nasza ulubiona lawenda. Od dłuższego czasu planujemy także gruntowny remont łazienki. Jest ona w pełni funkcjonalna i dość nowoczesna, jednak nie pasuje do reszty mieszkania, które odmieniliśmy, odkupując je od poprzednich właścicieli. Po garść inspiracji wpadniemy pewnie do IKEA!
#