Standardowo zawieszasz je w oknie. Bo regulują dostęp światła, chronią przed wzrokiem sąsiadów, gwarantują prywatność, dodają uroku. Ale przecież można je zastosować na tysiąc innych sposobów. No dobrze, przesadziliśmy, może nie tysiąc. Na pewno na kilka. Zobaczcie, jak twórczo wykorzystać kawałek najzwyklejszego w świecie materiału i jakie cuda stworzyć, by zyskać trochę wiosennej świeżości. Ogłaszamy czas na zmiany!
1.jpg
Zamiast ściany działowej
Zasłonki i firanki mogą być prostym sposobem na wyodrębnienie przestrzeni, którą chcemy odgrodzić od części pomieszczenia. Jeśli masz duży salon, ale brakuje ci oddzielnej sypialni, wystarczy powiesić kawałek delikatnego materiału, np. firanki MURRUTA. Takie rozwiązanie będzie idealnie do pokoju dzieci, gdy jedno z nich jest rannym ptakiem, a drugie lubi pospać dłużej. Oddzielić można od siebie łóżka, ale też część sypialną od tej, w której dzieci się bawią. W sypialni rodziców zasłonka przewieszona przez sufit pozwoli wyodrębnić strefy: do pracy, do spania lub zrobienia makijażu.

7.jpg

Baldachim nad łóżkiem
Na ogół zawieszamy nad łóżeczkami dzieci. Bo chcemy zagwarantować im przytulne, miłe miejsce do spania. O sobie najczęściej już zapominamy. Może dlatego, że baldachimy kojarzą nam się z bajkowym światem rozpieszczonych księżniczek. A przecież daleko nam do takich postaw, choć lubimy zasypiać i budzić się w komfortowym otoczeniu. A poza tym o baldachimie nad łóżkiem marzą nie tylko księżniczki. Ty też masz prawo zaszaleć i na wiosnę sprawić sobie mały prezent. To nic trudnego.
wzorbaldachim.png
6.jpg
Drzwi nie muszą być z drewna
Zasłonki i firanki możesz wykorzystać w przejściu zamiast drzwi. Takie rozwiązanie sprawdzi się w miejscach, w których chcesz zachować trochę intymności, a niekoniecznie od razu zasłaniać się ciężkimi szczelnymi drzwiami. Może masz garderobę, do której wchodzisz bezpośrednio z sypialni? Wieczorami, gdy zależy ci na przytulnym ciepłym kącie, zasłaniasz  ubraniowy rozgardiasz (lub idealny porządek, wcale nie sugerujemy, że twórczy nieporządek to twoje drugie imię). Wystarczy wspornik i szyna KVARTAL. I sprawę masz załatwioną.

2-(1).jpg

3-(2).jpg
Zasłoń bałagan

Zasłonką możesz zasłonić wiszące półki w pokojach dzieci (i nie tylko u nich). To prosty sposób na pozbycie się nadmiaru kolorowych zabawek, kredek, czy gier planszowych. Dobrze, by dzieci miały je pod ręką, ale przychodzi taki moment, gdy nawet im przeszkadza nadmiar przedmiotów (łatwiej im się skupić odrabiając lekcje, gdy nie mają za wiele wokół). Może za zasłonką stworzysz sobie miejsce do pracy. Przecież nie musisz mieć od razu oddzielnego gabinetu, by twórczo się rozwijać.
Bez-nazwyI-(1).png
Ubrania za zasłonką w kratkę
Zasłonką możesz zasłonić wiszące półki w pokojach dzieci (i nie tylko u nich). To prosty sposób na pozbycie się nadmiaru kolorowych zabawek, kredek, czy gier planszowych. Dobrze, by dzieci miały je pod ręką, ale przychodzi taki moment, gdy nawet im przeszkadza nadmiar przedmiotów (łatwiej im się skupić odrabiając lekcje, gdy nie mają za wiele wokół). Może za zasłonką stworzysz sobie miejsce do pracy. Przecież nie musisz mieć od razu oddzielnego gabinetu, by twórczo się rozwijać.

10.jpg

Bez-nazwyII.png
Zasłona na ścianę
Firanki i zasłonki mogą w prosty sposób zmienić aranżację twojego wnętrza. Wystarczy, że kawałek kolorowej tkaniny powiesisz na ścianie. Może w pokoju dzieci wybierzesz wielobarwne motywy. Bez względu na to, czy śpisz w sypialni, czy w salonie, należy ci się trochę ciepła. A o to nietrudno, gdy ścianę nad głową zasłonisz kawałkiem materiału – może być w twoje ulubione kwiaty, jednokolorowy lub w pasy (jeśli twoje łóżko ma szerokość 160 cm, możesz zrobić kolorowy zagłówek, wystarczy, że nieużywany dziecięcy materac obszyjesz materiałem). Taki sposób aranżacji pozwoli ci dowolnie zmieniać dekoracje – materiał, który ci zostanie, możesz wykorzystać np. na obrus, a na ścianie powiesić coś, co akurat wpadło ci w oko. Może inspiracją będzie popołudniowy spacer do lasu?
 
11.jpg
13.jpg
Odpoczywaj na balkonie
Wiszące na balkonie zasłonki i firanki oczywiście nie osłonią cię przed słońcem ani tym bardziej deszczem. Ale mogą sprawić, że będzie swojsko, przytulnie i komfortowo – może nikt z sąsiadów nie dostrzeże, że jesz śniadanie w piżamie (do licha, przecież jesteś u siebie!).

Do zawieszania firan, zasłon i paneli wykorzystaj system karniszowo-zasłonowy KVARTAL. Można go zawiesić do ściany lub do sufitu. Szyna może być pojedyncza lub potrójna, w zależności od tego, czego potrzebujesz – czy chcesz powiesić jedną zasłonkę czy więcej. To dobry sposób na zawieszanie  zasłon służących do poddziału pokoju lub jako drzwi. Możesz też skorzystać z karniszy RÄCKA / HUGAD. Z całą pewnością przydadzą ci się wsporniki ścienne i sufitowe BETYDLIG. Zresztą o szczegóły zapytaj naszych sklepowych doradców. Pomogą ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Sezon firanowo-zasłonowych zmian uważamy za otwarty.