Czy wiecie, że za pomocą bardzo prostych zabiegów można absolutnie zmienić funkcjonalność swojej szafy? Ostatnio, będąc w IKEA, przyjrzałam się serii KOMPLEMENT, która w swojej bogatej ofercie proponuje proste, a jakże pomysłowe akcesoria do wnętrz szaf PAX i nie tylko. Myślę, że w niejednej szafie elementy uzupełniające KOMPLEMENT znajdą dla siebie miejsce. :)


Apaszki, krawaty, paski i chustki

Wykonana z tworzywa SAN przegroda KOMPLEMENT pozwoli na uporządkowanie takich drobiazgów jak: chustki, apaszki, krawaty i paski. Mniejsze przegrody znajdują się z przodu, a większe z tyłu – to ułatwia dostęp do przechowywanych drobiazgów. Fajnym dopełnieniem jest mata antypoślizgowa, która utrzymuje rzeczy na miejscu.


Porządek wśród biżuterii


 

Pewnie niejedna z Was ma ten sam problem, co ja. Biżuterię trzymam w pudełeczkach, co nie tylko zajmuje miejsce, lecz także zabiera dużo czasu, żeby znaleźć akurat ten naszyjnik, który chcę założyć. Biżuteria często jest troszkę splątana i nieposegregowana. KOMPLEMENT proponuje wysuwaną półkę z przegródkami na biżuterię. Wysuwa się powoli i delikatnie – dzięki czemu biżuteria nie zmienia swojego położenia. Przegródki pozwalają na dokładne posegregowanie: pierścionków, naszyjników, bransoletek i kolczyków. Półka wykonana jest z miękkiego filcu, który gwarantuje, że biżuteria nie porysuje się. :) Możemy kupić albo cały zestaw – wysuwaną półkę z wkładem, albo sam wkład, który występuje w różnych szerokościach i długościach.

Co zrobić, gdy przybywa butów?


To świetne rozwiązanie dla osób, którym cały czas przybywa butów! :) Dzięki szynie powiększymy przestrzeń wysuwanej szuflady, a buty będą uporządkowane. Szyna występuje w różnych rozmiarach i kolorach – białym i szarym.

Tacki dobre na drobiazgi


Filcowe tacki KOMPLEMENT idealnie pasują do płytszych szuflad czy półek. Przedzielone są na dwie nierówne części, dzięki czemu mniejsze rzeczy możemy trzymać z przodu szafy, a te większe troszkę dalej. Łatwo się je wysuwa, a filc wygląda estetycznie.

Ażurowy kosz na wszystko?Bardzo spodobał mi się ażurowy kosz z metalową prowadnicą. . Otwory w nim są drobne i gęsto rozmieszczone, dzięki czemu można w nim przechowywać drobne rzeczy i mieć do nich łatwy wzrokowy dostęp. Kosz bardzo ładnie się prezentuje, dlatego myślę, że będzie fajnym akcentem dekorującym wnętrze szafy.

Czy Wy już mieliście okazję zapoznać się z akcesoriami do szaf KOMPLEMENT? Które z nich są Waszymi faworytami? A może już je macie i cieszycie się z ich użytkowania na co dzień? :)