wymyslne-kształty.jpg
Żadne tam wymyślne kształty, przedziwne kolory, kuriozalne ustawienia. Klasyka wygrywa. Zawsze i u każdego. W dużej i trochę mniejszej sypialni. Dlatego proponujemy meble w sprawdzonych kolorach i o eleganckim wyglądzie. Nie trzeba wiele. Bez łóżka się nie obędzie, to pewne. Komoda albo dwie też się przydadzą. Ale na początek tyle wystarczy. Sypialniany charakter wnętrza podkreślisz subtelnymi dodatkami, fakturą i kolorem. A tymczasem zobacz, jak wygląda seria OPPLAND. Może sprawdzisz ją tej wiosny?
Bez-nazwy-4.jpg
Łóżko
Oczywiście funkcjonalne łóżko to też takie, które spełnia swe podstawowe zadanie – wysypiasz się w nim w ciągu nocy. I tym razem nie chodzi tylko o wielkość. Owszem, lepiej, by pomieściło całą rodzinę, szczególnie że wasze maleństwo, choć śpi w osobnym łóżeczku, i tak czasami ląduje między wami, a starsze dzieci lubią wskakiwać w sobotnie przedpołudnie, by przypomnieć, że właśnie wybija godzina na rodzinne śniadanie (do łóżka? nie proponujemy, choć na pewno dzieciom sprawi to frajdę). Chodzi o to, że łóżka z serii OPPLAND mają regulowane boki, dlatego można ułożyć obok siebie dwa materace o różnej grubości. Nie jest powiedziane, że oboje musicie spać na takim samym – może jedno z was woli twardy materac. Wystarczy, że ktoś waży trochę więcej, by zdecydować się na dwa różne rozwiązania. Poza tym dno łóżka może mieć regulowaną liczbę listewek, co też wpływa na twardość.
zagłowek.png
Łóżka z serii OPPLAND mają jeszcze jedną ważną zaletę – zagłówek. Będzie na czym oprzeć głowę. Przyda się nie tylko dla samotnej singielki, która ma ochotę obejrzeć trochę zaległych filmów lub posiedzieć na forach, przeglądając posty o zdrowej kuchni, ale też dla tych, którzy mają dzieci. Maluchy uwielbiają słuchać bajek czytanych przez tatę. A jeśli nie macie dzieci, zagłówek będzie dla was. Nic tak nie relaksuje, jak wspólne wygadanie się lub słuchanie muzyki. A przecież dobrze oprzeć głowę o coś miękkiego. Pokrycie można zdejmować i prać w pralce, dlatego nie trzeba martwić się o świeżość i czystość w sypialni. Dzięki niemu zadbasz też o przytulność, bo przecież wiesz, jak ważne są tkaniny: ciepły dywan, zasłony pozwalające stworzyć intymne miejsce, miękkie poduszki i najdrobniejsze detale. Zagłówek z łatwością dopasujesz do poduszek i kołdry. Tak niewiele trzeba, by nadać sypialni idylliczny, pokrzepiający charakter.

Seria OPPLAND to prosty elegancki wygląd. Pośród jednokolorowych, stonowanych odcieni, łatwiej się wyciszyć  i…  spokojnie zasnąć.

Bez-nazwy-5.jpg
Komoda
Większość z nas ma potrzebę porządku – lepiej czuje się w niezabałaganionej przestrzeni, spójnej stylistycznie, niechaotycznej, przytulnej. Dlatego proponujemy komody OPPLAND, dzięki którym zapanujesz nad sypialnianym rozgardiaszem. Czasami sprawdzi się jedna mała tuż przy łóżku (zegarek, książka, kubek herbaty, szklanka wody, co jeszcze ustawiasz?). Czasami, szczególnie gdy masz na to miejsce, dwie większe.
komody-(1).png
Szuflady są bardzo pojemne – zmieszczą się i twoje jeansy, i T-shirty męża (zastanów się, czy potrzebujesz w tym miejscu kolejnej szafy, może wystarczy ta w przedpokoju). Ty zyskasz trochę przestrzeni, a twoja sypialnia lekkości. Obje wyjdziecie na tym dobrze. Do szuflad zmieści się wiele, a na wierzchu możesz poustawiać drobne dekoracje (nici z porządku, jeśli ułożysz masę pojemników, szpargałów, niepotrzebnych bibelotów). Im więcej schowasz do środka, tym lepiej – szybciej zrelaksujesz się w miejscu, w którym za wiele cię nie rozprasza. By ułatwić sobie zadanie, drobne rzeczy – biżuterię, męskie paski lub zegarki, swoje apaszki – możesz poukładać do wkładów KOMPLEMENT. Są idealne do komody wysokiej, która ma dwie niskie szuflady, w sam raz na tego typu drobiazgi. Rzeczy większe proponujemy segregować na bieżąco i układać do pojemników (sprawdzi się np. seria HYFS). Z szuflad łatwo korzystać, bo lekko się zamykają i mają bardzo wygodne uchwyty do trzymania. Poza tym są ciche, więc nie ma obawy, że rano spiesząc się i wyciągając bieliznę znowu obudzisz innych.
Bez-nazwy-6.jpg
Komody z serii OPPLAND to także sposób na ciekawą aranżację wnętrz – możesz je ustawić obok siebie – od najniższej do najwyższej (segregując od razu rzeczy na ważne i te rzadziej używane). Takie schodkowe ustawienie pomoże zagospodarować powierzchnię pod skosami, a przecież często brakuje nam pomysłu, jak taką przestrzeń zaaranżować. Sypialnia nabierze lekkości, a ty będziesz mieć okazję, by wyrazić swój styl. Tym bardziej że meble mają widoczne słoje i bogatą fakturę drewna, która podkreśla jakość i naturalny charakter mebla. A czy nie tego szukasz w sypialni?